Otehotnela som?

question-mark-1119854_1920Iba meškanie alebo vynechanie menštruácie ešte neznamená, že je žena tehotná. Aj ranná nevoľnosť môže byť dôsledkom tráviacich problémov. Ale čo keď ? Jasnejšiu predstavu nám poskytne pozitívny tehotenský test v čase predpokladaného príchodu menštruácie alebo pri jej krátkom meškaní. Ultrazvukové vyšetrenie je vhodné ako doplňujúca informácia spolu s gynekologickým vyšetrením. Jednoznačný dôkaz vnútromaternicového tehotenstva do veľkej miery vylučuje súčasný výskyt mimomaternicového tehotenstva.
Po potvrdení vnútromaternicového tehotenstva a jeho vitality ( srdcová činnosť a pohyby zárodku) nasleduje pravidelné sledovanie v poradni pre tehotné u gynekológa.
K iným príčinám kedy mešká menštruácie sú: stres, fyzické a psychické vypätie, fyzická a psychická trauma, užívanie niektorých liekov, cysty na vaječníkoch, operácia na maternici, gynekologický zákrok.

Tehotenský test je najvhodnejšie robiť ráno, ešte z prvého ranného moču podľa doporučeného návodu. Len rovnako intenzívne sfarbené čiaročky potvrdzujú tehotenský test pozitívnym. Pri nerovnako sfarbených čiarkach je vhodné zopakovať test o niekoľko dní.